Puntualitat per línia
Quina part dels trens arriba a l'hora, cada dia, amb les dades públiques que Renfe publica en temps real.
Com es calcula
Per a cada tren agafem l'últim retard que Renfe va publicar mentre el tren donava la seva posició, que sol ser el de l'arribada. Aquí, puntual vol dir arribar amb 5 minuts o menys de retard.
No és la puntualitat oficial: Renfe la mesura a cada parada i amb dades que no publica. Els trens que no donen la seva posició (Iryo, Ouigo, mercaderies) no hi són. El càlcul va començar el 1 de novembre del 2026; els dies anteriors aquí no existeixen.
Tots els trens comptats els últims 2 dies
- Puntuals
- 59 %
- Retard mitjà
- +11 min
- Més de 30 min tard
- 349
- Trens comptats
- 3.917
Rànquing de línies
Percentatge de trens puntuals en els últims 7 dies. Només entren al rànquing les línies amb almenys 30 trens amb dada de retard. La línia mostra l'evolució diària en una escala de 0 a 100; la ratlla discontínua marca el 90 %. Pots compartir aquesta vista copiant l'adreça.
| Línia | Puntuals | Evolució | Retard mitjà | Trens |
|---|---|---|---|---|
| C3Bilbao | 97 % | Puntual | 78 | |
| C1Bilbao | 97 % | +3 min | 72 | |
| C1Valencia | 97 % | Puntual | 39 | |
| T1Cádiz | 97 % | +3 min | 34 | |
| C2Valencia | 93 % | +2 min | 76 | |
| C2Asturias | 93 % | Puntual | 30 | |
| C5Asturias | 91 % | +5 min | 32 | |
| C1Sevilla | 90 % | +3 min | 42 | |
| C3Valencia | 90 % | +2 min | 40 | |
| C2Bilbao | 89 % | +4 min | 70 | |
| C4Bilbao | 88 % | Puntual | 34 | |
| C1Cádiz | 88 % | +6 min | 32 | |
| AVANTLlarga distància | 87 % | +2 min | 94 | |
| C3Cantabria | 85 % | +3 min | 40 | |
| C6Valencia | 85 % | +4 min | 40 | |
| C1Málaga | 84 % | +3 min | 96 | |
| C1Madrid | 83 % | +4 min | 147 | |
| C3Asturias | 83 % | +7 min | 40 | |
| PROXIMDADMitjana distància (Media Distancia) | 79 % | +4 min | 34 | |
| R1Rodalies de Catalunya | 72 % | +5 min | 129 | |
| C1Asturias | 72 % | +4 min | 46 | |
| C2Cantabria | 71 % | +5 min | 41 | |
| R4Rodalies de Catalunya | 70 % | +5 min | 123 | |
| C10Madrid | 68 % | +9 min | 138 | |
| C6Asturias | 68 % | +15 min | 40 | |
| AVELlarga distància | 63 % | +8 min | 123 | |
| C5Madrid | 61 % | +10 min | 218 | |
| REGIONALMitjana distància (Media Distancia) | 59 % | +8 min | 144 | |
| C2Madrid | 59 % | +9 min | 80 | |
| C4Asturias | 56 % | +15 min | 62 | |
| R3Rodalies de Catalunya | 56 % | +7 min | 34 | |
| ALVIALlarga distància | 53 % | +18 min | 72 | |
| C1San Sebastián | 53 % | +8 min | 47 | |
| C3Madrid | 51 % | +17 min | 102 | |
| MDMitjana distància (Media Distancia) | 44 % | +12 min | 195 | |
| C8aMadrid | 41 % | +9 min | 41 | |
| C7Madrid | 40 % | +16 min | 72 | |
| C8Asturias | 39 % | +34 min | 31 | |
| REG.EXP.Mitjana distància (Media Distancia) | 35 % | +15 min | 127 | |
| C8bMadrid | 28 % | +24 min | 40 | |
| R2NRodalies de Catalunya | 26 % | +14 min | 74 | |
| R11Rodalies de Catalunya | 26 % | +15 min | 35 | |
| R2SRodalies de Catalunya | 23 % | +13 min | 135 | |
| C4bMadrid | 22 % | +23 min | 113 | |
| R8Rodalies de Catalunya | 22 % | +17 min | 32 | |
| C4aMadrid | 6 % | +24 min | 112 |
Amb poques dades, fora del rànquing: Intercity, AVLO, EUROMED, AVE INT, C7 Asturias, C5 Bilbao, C1 Cantabria, C1 Cartagena, C1 Ferrol, C4 Madrid, C2 Málaga, C1 Murcia/Alicante, C2 Murcia/Alicante, C3 Murcia/Alicante, R7 Rodalies de Catalunya, R15 Rodalies de Catalunya, R16 Rodalies de Catalunya, R13 Rodalies de Catalunya, RL4 Rodalies de Catalunya, R17 Rodalies de Catalunya, C5 Sevilla, C4 Sevilla, C2 Sevilla, C3 Sevilla, C5 Valencia, C1 Zaragoza.
Per nucli i servei
| Nucli o servei | Puntuals | Evolució | Trens |
|---|---|---|---|
| Cercanías Bilbao | 92 % | 262 | |
| Cercanías Valencia | 92 % | 201 | |
| Cercanías Cádiz | 92 % | 66 | |
| Cercanías Málaga | 80 % | 110 | |
| Cercanías Sevilla | 72 % | 106 | |
| Cercanías Cantabria | 70 % | 98 | |
| Cercanías Asturias | 66 % | 301 | |
| Alta velocitat i llarga distància | 65 % | 365 | |
| Cercanías San Sebastián | 53 % | 47 | |
| Cercanías Madrid | 50 % | 1.076 | |
| Mitjana distància (Media Distancia) | 48 % | 500 | |
| Cercanías Rodalies de Catalunya | 45 % | 661 | |
| Cercanías Murcia/Alicante | 31 % | 71 |
Percentatge de trens puntuals cada dia
- 90 % o més
- 75–89 %
- 50–74 %
- Menys del 50 %
| Línia | dg. 1 | dl. 2avui | Trens |
|---|---|---|---|
| Tots | 60 | 46 | 3.917 |
| Alta velocitat i llarga distància | |||
| AVE | 63 | · | 123 |
| AVANT | 87 | 100 | 94 |
| ALVIA | 53 | · | 72 |
| Intercity | 52 | · | 27 |
| AVLO | 30 | 0 | 25 |
| EUROMED | 82 | · | 11 |
| AVE INT | 70 | · | 10 |
| Mitjana distància (Media Distancia) | |||
| MD | 45 | 17 | 195 |
| REGIONAL | 59 | · | 144 |
| REG.EXP. | 35 | 0 | 127 |
| PROXIMDAD | 79 | · | 34 |
| Cercanías Asturias | |||
| C4 | 57 | 50 | 62 |
| C1 | 69 | 100 | 46 |
| C3 | 81 | 100 | 40 |
| C6 | 68 | · | 40 |
| C5 | 91 | · | 32 |
| C8 | 39 | · | 31 |
| C2 | 93 | · | 30 |
| C7 | 10 | · | 20 |
| Cercanías Bilbao | |||
| C3 | 99 | 50 | 78 |
| C1 | 97 | · | 72 |
| C2 | 88 | 100 | 70 |
| C4 | 88 | · | 34 |
| C5 | 50 | · | 8 |
| Cercanías Cádiz | |||
| T1 | 97 | · | 34 |
| C1 | 88 | · | 32 |
| Cercanías Cantabria | |||
| C2 | 70 | 100 | 41 |
| C3 | 85 | · | 40 |
| C1 | 35 | · | 17 |
| Cercanías Cartagena | |||
| C1 | 100 | · | 26 |
| Cercanías Ferrol | |||
| C1 | 53 | · | 15 |
| Cercanías Madrid | |||
| C5 | 60 | 85 | 218 |
| C1 | 83 | 100 | 147 |
| C10 | 69 | 50 | 138 |
| C4a | 6 | 0 | 112 |
| C4b | 23 | 0 | 113 |
| C3 | 51 | 50 | 102 |
| C2 | 58 | 75 | 80 |
| C7 | 41 | 0 | 72 |
| C8a | 41 | 50 | 41 |
| C8b | 25 | 50 | 40 |
| C4 | 14 | 17 | 13 |
| Cercanías Málaga | |||
| C1 | 84 | · | 96 |
| C2 | 50 | · | 14 |
| Cercanías Murcia/Alicante | |||
| C1 | 21 | 0 | 28 |
| C2 | 0 | 0 | 23 |
| C3 | 85 | · | 20 |
| Cercanías Rodalies de Catalunya | |||
| R2S | 23 | 0 | 135 |
| R1 | 72 | · | 129 |
| R4 | 70 | 50 | 123 |
| R2N | 26 | 0 | 74 |
| R11 | 26 | · | 35 |
| R3 | 56 | · | 34 |
| R7 | 74 | · | 23 |
| R8 | 22 | · | 32 |
| R15 | 14 | 0 | 29 |
| R16 | 15 | · | 20 |
| R13 | 0 | · | 8 |
| RL4 | 63 | · | 8 |
| R17 | 0 | 0 | 7 |
| Cercanías San Sebastián | |||
| C1 | 53 | · | 47 |
| Cercanías Sevilla | |||
| C1 | 90 | 100 | 42 |
| C5 | 96 | 0 | 26 |
| C4 | 5 | · | 19 |
| C2 | 75 | · | 12 |
| C3 | 57 | · | 7 |
| Cercanías Valencia | |||
| C2 | 93 | · | 76 |
| C3 | 90 | · | 40 |
| C6 | 85 | · | 40 |
| C1 | 97 | · | 39 |
| C5 | 100 | · | 6 |
| Cercanías Zaragoza | |||
| C1 | 75 | · | 12 |
Cada cel·la és el percentatge de trens puntuals aquell dia. Només hi apareixen les línies amb almenys 5 trens amb dada de retard. El dia d'avui s'actualitza cada 5 minuts i canvia fins a mitjanit. Dades en brut: /api/v1/puntualidad.